All Your Web In One Place.

Everything you want to read - news, your favorite blogs, art and more - in one convenient place designed for you.

Learn more about MultiPLX or signup for personalized experience.


Can Evrenol Filmi Housewife’dan Trailer


Başarılı yönetmen Can Evrenol’un Baskın’dan sonra ikinci uzun metraj filmi Housewife’dan merak uyandıran bir tanıtım videosu yayımlandı.

I,Tonya Filminden İlk Fragman Yayımlandı


Margot Robbie’nin ünlü buz patencisi Tonya Harding’in hayatını canlandırdığı  I, Tonya filminden ilk fragman yayımlandı.

Google’ın yeni yapay zeka uygulaması AlphaGo kendi kendini geliştiriyor

Yapay zeka yazılımı olan AlphaGo, gezegenin en üstün yazılımlarından biri. Uzun süre önce en iyi oyuncuyu, bilinen bir strateji oyunu olan Go adlı eski Çin tahtasında oynanabilen zeka oyununda yenmesi ile gündeme geldiğini biliyorduk.

POP!_OS nedir nasıl yüklenir


POP!_OS işletim sistemi nedir nasıl kullanılır ve nasıl indirilir? Linux tabanlı yeni yazılım POP!_OS indirmeye açıldı.

SpaceX’in Roketlerle Uçaklardan Daha Ucuza ve Daha Kısa Sürede Dünya Etrafında Yolculuk Planı


SpaceX modern insan yaşamını değiştirmenin eşiğinde mi? The post SpaceX’in Roketlerle Uçaklardan Daha Ucuza ve Daha Kısa Sürede Dünya Etrafında Yolculuk Planı appeared first on KBT Bilim Sitesi.

Gazeteci Murat Çelikkan tahliye edildi


Gazeteci ve insan hakları savunucusu Murat Çelikkan tahliye edildi. Çelikkan ‘terör propagandası’ gerekçesiyle kapatılan Özgür Gündem’in nöbetçi genel yayın yönetmenliğini yaptığı için bir yıl altı ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Güven Bana (2009)


Nazlı Elif Durlu / Türkiye / 10′ Genç bir kız akşam evine gitmek üzere bir taksiye biner; daha ilk dakikadan anlaşamadığı taksi şoförü trafiğin yoğun olduğunu söyleyerek kızın bilmediği fakat onun çok iyi bildiğini söylediği bir yola sapar.

WhatsApp durum gizleme nasıl yapılır


Whatsapp uygulamasında yer alan durum paylaşımlarınızın istediğiniz kişiler tarafında görünmesini veya görünmemesini nasıl yapabileceğinizi yani durum gizleme ayarları haberimizde!

'Zehirlendi mi?' Sorusu Yeniden Gündemde: Neruda'nın Kanserden Ölmediği Anlaşıldı


Şili'nin Nobel ödüllü ünlü şairi Pablo Neruda'nın kabul edilenin aksine kanserden ölmediği ortaya çıktı.

Bir güzelleme: Mardin Masalcılar Buluşması anısına – Beyza Akyüz


Bir hikayeye olayların neresinden tutup başladığınız ve hikayeyi nerede bitirdiğiniz mühim mevzu. Masalcılar hikayeye mutlu bir anda son verdikleri için, masalların her dem mutlu sonla bittiğine inandı ademoğlu, havvakızı.

Lotus Elise Cup 260


Sayısız Lotus modeline bir katılım daha oldu. Elise Cup ailesinin en hafif ve en güçlü seçeneği olan Cup 260, sadece 30 örneğe sahip olacak.

A’dan Z’ye Kısa Film Dersleri Başlıyor


KısaKes ve İyifilmler Atölyesi kısa film yazmak, çekmek, kurgulamak, sosyal medyada paylaşmak isteyen amatör veya profesyonel bütün sinemacıları ve sinema aşıklarını ‘’A’dan Z’ye Kısa Film Dersleri’’ programına davet ediyor.

[Oğuz Gidiyor] Yol arkadaşım bisiklet 200 yaşında (9) Bisiklet ve sanat


Geçen hafta pist yarışlarını, açık ve kapalı pistleri anlatmıştım. Bu hafta da yine kapalı alanda gerçekleşen ve Uluslararası Bisiklet Birliği UCI’nin yönetiminde müsabakaları düzenlenen, alışılagelmiş branşların dışında kalan iki bisiklet disiplinini anlatacağım; artistik bisiklet ve cycle-ball (bisikletbol veya bisikletli futbol).

İklim değişikliğinin vurduğu Bangladeş BM yeşil fonlarına erişmekte zorlanıyor


Climate Change News’da Megan Dharby imzası ile yayınlanan haberi Yeşil Gazete gönüllü çevirmeni Yaren Köse’nin çevirisi ile paylaşıyoruz.

Nişan Takılarını Topladıktan Sonra Damadı Beğenmedim Diyerek Ortadan Kaybolan Gelin


Dolandırıcılığın her türlüsünü gördük ama Tahsin Gökhasan’ın başına gelen parasını almanın yanında duygularıyla da oynayan bir dolandırıcı.

Japonya’da yaşam: ulaşım, yemek ve gece hayatı


Japonya, Doğu Asya’nın güzel bir ülkesi. Genellikle burası için karışık bir ülke diyorlar. Ben de Japonya turu yapmayı planlayanlar için rehber olabilecek bir yazı kaleme aldım.

Audi A7 Sportback


Audi'nin büyük modelleri yenilenmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan yeni nesil A8'in ardından şimdi de sıra, daha sportif yapısıyla dikkatleri üzerine çeken A7 Sportback'e geldi.

BİLİM ARASI #5: PEKİ BİZ ŞİMDİ SİMÜLASYONDA MIYIZ?

Her geçen gün daha gerçekçi olan bilgisayar oyunlarına bakınca, insan merak ediyor: Acaba bir gün oyunlarda tüm bilincimizle sanal bir karakter olarak yer alabilir miyiz… Peki… Ya zaten böyle bir oyunun içindeysek?

Tuğrul Eryılmaz’a 15 ay hapis, 6 bin lira para zezası


Özgür Gündem Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği’nden yargılanan gazeteci Tuğrul Eryılmaz 1 yıl 3 ay hapis ve 6 bin TL para cezasına çarptırıldı, hapis cezası ertelendi.

Özakça’ya tahliye, Gülmen’in tutukluluğuna devam kararı


Açlık grevindeki eğitimciler Gülmen ve Özakça ile ihraç edilen öğretmen Karadağ’ın yargılandığı davanın bugünkü duruşmasında, Özakça tahliye edildi.


Loading...