All Your Web In One Place.

Everything you want to read - news, your favorite blogs, art and more - in one convenient place designed for you.

Learn more about MultiPLX or signup for personalized experience.


Güneş panellerinin elektrik üretim kapasitesi ‘ilk defa nükleeri geçecek’


Güneş enerjisi üzerine araştırmalar yürüten GTM Research, dünya çapında güneş ışığından elektrik üreten güneş panellerinin üretim kapasitesinin önümüzdeki aylarda ilk defa nükleer santralların kapasitelerini geçeceğini açıkladı.

İşimi seviyorum; çünkü pilates eğitmeniyim!


Yaklaşık 20 senedir her biri birbirinden değerli egzersiz sistemleri ve öğretilerle ilgilenmiş biri olarak; pilates, hem kendi bedenimde deneyimlediğim hem de çalıştığım kişilerde gözlemlediğim kadarıyla bedene, zihine ve dolayısıyla kişinin tüm yaşamına olumlu katkılar sağlayan güvenilir, etkili ve oldukça keyifli egzersiz ve rehabilitasyon sistemi… Tüm bedeni dengeli şekilde çalıştırmayı esas alan pilates sistemi güçlü ve yeterli esneklikte gövde kasları, core kasları (karın, bel, kalça kasları) ve güçlü bacak ve kol kaslarına sahip olmayı hedefler.

Güney Asya’daki sel felaketi 24 milyonu etkiledi: Ölü sayısı 800’ü aştı


Güney Asya’da geniş bir coğrafyayı etkileyen seller, korkunç bir tablo ortaya çıkardı. Hindistan, Nepal ve Bangladeş’teki aşırı yağış ve sellerde ölü sayısı 800’e yükseldi.

Barselona Saldırısında Hayatını Kaybedenlere Gösterdiği Vefayla Takdir Toplayan Yüzücü


Bazen en önemli birincilikleri müsabakalarla elde edilen madalyalar belirlemez; vefamız, insan olmaya verdiğimiz değer belirler.

Normal bilim yapmaya daha ne kadar devam edeceksiniz? – Levent Kurnaz


İklim değişikliği bugüne kadar karşılaştığımız problemlerden çeşitli nedenlerle farklı bir problemdir.

Seyahat sigortası yaptırmadan yurtdışına çıkmayın…


10 günlük bayram tatili öncesinde yurtdışına çıkacakları seyahat sigortası yaptırmayı unutmamaları konusunda uyaran Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Oğuz, vize başvurusunda talep edilen seyahat sigortasının, mevcutta vizesi olanlar tarafından kimi zaman atlandığına dikkat çekti.

Doğan Akhanlı ‘nın gerçek durumu üzerine


Doğan Akhanlı geçtiğimiz hafta sonu İspanya’da hakkında kırmızı bültenle arama kararı bulunduğu gerekçesi ile gözaltına alındı.

Mantarlarla Yaratılan Saykodelik Düzenlemeler


Tasarımcılık kariyerini terk ederek sakin bir adaya yerleşen Jill Bliss, sanatsal üretimini adadaki mantarları fotoğraflayarak sürdürüyor.

Erken yaşta öğrenilmesi gerekenler

Ne kadar erken yaşta öğrenirsenilirse o kadar çok faydalı olacak 4 konuyu derledik. 1. Algı gerçektir Dünyayı yorumlama ve anlama biçimi, inançlarınızı ve yaşam biçiminizi doğrudan etkiler.

The Salt of the Earth (2014)


Cannes’da Ekümenik Jüri’den Mansiyon, Belirli Bir Bakış bölümünden ise Jüri Özel Ödülü ile dönen ve En İyi Belgesel dalında 2015 Oscar adayı  The Salt of the Earth , bir fotoğrafçının çalışmalarını icra aşamasından baba-oğul ve aile ilişkisine odaklanıyor.

“Sahip olunmamak”; işte bütün mesele bu!


Hayat akışımızın kaçınılmaz sonucudur değil mi, o içimizdeki bitmek tükenmek bilmeyen “sahip olmak” isteğimiz… Sahip oluruz evet, öncelikle “maddeye” sahip olmak vardır, örneğin bir ev, bir araba, yeni bir çantaya, ayakkabıya sahip olmak.

Oturma Odasında Mini Güneş Sistemi


Orrery Lamp Dünya'mız, yalnız uydumuz Ay ve yıldızımız Güneş'in bulunduğu minimalist ve ayarlanabilir aydınlatma sistemi.

Anime video hazırlama programları


Anime video hazırlamak için önemli bazı araçları önerdik. Bunlardan Synfig Studio, Digicel FilipBook, AutoDesk Maya ve Toon Boom en çok kullanılan programlar arasında.

“Mamma Mia : Here We Go Again” Çekimlerine Başlandı !


2008 yapımı Mamma Mia! filminin gösterime girmesinden 10 yıl sonra Mamma Mia: Here We Go Again filminin çekimlerine sonunda başlandığı duyuruldu.

23 Ağustos 2017 günlük burç yorumları


Koç Burcu Eviniz ve ailenizle ilgili şaşırtıcı gelişmeler yaşanabilir. Bu gelişmelerin bazıları güzel sürprizler olsa da bazıları fikir ayrılıklarına ve memnuniyetsizliklere neden olabilir.  Uplifers önerisi: Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, eşinizin ailesiyle kuracağınız ilişkiler; uzun vadede ilişkinizin nereye varacağı konusunda da belirleyici etken.

“Your Name” 25 Ağustos’ta Vizyonda


Animasyon ustası Miyazaki’nin tahtına yakın bir yönetmen olarak görülen Makoto Shinkai’den pastoral ve büyülü yeni bir animasyon filmi geliyor.

Bir Clooney – Coen Kardeşler Filmi: Suburbicon


Başrollerinde Matt Damon, Oscar Isaac, Julianne Moore gibi birbirinden özel isimlerin kadrosunda yer aldığı Suburbicon filminden fragman yayımlandı.

Yolda Macarena Dansı Yaptı Diye Tutuklanan Çocuk


Suudi Arabistan'da 14 yaşındaki çocuk dansı nedeniyle tutuklandı. Kulağında kulaklığıyla Macarena dansı yapan çocuk yolun ortasında dans ediyor diye tutuklanmış.

Medium logosunu ikonunu yine değiştirdi


medium 2017 icon Medium’un son logo ve ikon çalışması 2 sene bile dayanmadı. Ekim 2015’de daha yeni yenilemişti.

En iyi mobil depolama servisleri


Haberimizde en iyi 10 adet bulut depolama servisine yer verdik. Bunlardan Google Drive, iCloud, Mega, Box, Dropbox, OneDrive ve SpiderOak gibi ücretli ücretsiz servisler bulunmakta.


Loading...