All Your Web In One Place.

Everything you want to read - news, your favorite blogs, art and more - in one convenient place designed for you.

Learn more about MultiPLX or signup for personalized experience.


Son Dakika: Beşiktaş’ın rakibi belli oldu

İsrail ekibi Hapoel Beer Sheva’yı eleyen Beşiktaş’ın UEFA Avrupa Ligi son 16 turundaki rakibi Yunanistan temsilcisi Olympiakos oldu.

Mutsuz yemekler 2 – Michael Pollan


Bu yazı sivilsayfalar.org/ dan alınmıştır Bu devirde yemek yemek mide ister yazı dizisi için tıklaynız *** *Bu yazı İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi Sesil Tok tarafından Türkçeleştirilmiştir Doğru beslenin, şişmanlayın Günümüzün besin değeri ideolojisi [nutritionism] ticaret için iyi, ama bizim için iyi mi?

Candan Erçetin’in Yalan Şarkısının Video Klibinin Gerçeğe Dönüşen Acıklı Hikayesi


Yalan şarkısı, Candan Erçetin’in ikinci albümü olan Çapkın’ın öne çıkmış parçalarından. Sözleri Mete Özgencil, müziği ise Yıldız Usmanova tarafından yazılan parça, kısa süre içinde dinleyicinin kalbine dokunarak yerini daha da sağlamlaştırdı.

Binlerce ‘reddeden’: Fatura ödemiyorlar, vergi vermiyorlar, devleti tanımıyorlar, tazminat istiyorlar


Avusturya’da yüzlerce insan devleti reddettiklerini deklare etti. Kendilerine “devleti reddeden”ler diyen topluluk, devlet otoritesini ve devlet memurları tarafından uygulanan ceza tedbirlerini tanımadıklarını ifade ediyor.

İzlerken Haydar Dümen Hocamızın Kulaklarını Bol Bol Çınlatacağımız Bir Dizi: Masters Of Sex


A’dan Z’ye aklınıza gelebilecek her konuya dair bir dizi yapıldı. Bir şey hariç tabii, o da seks (Sex And The City salt olarak seks konulu bir dizi değil, bilginize.) Seks toplumda öyle bir tabu ki, o ince ayarı bir tutturamadınız mı konu çok rahat sapıklığa, hatta ahlaksızlığa varabilir.

DAVID FINCHER VE MÜZİK VİDEOSU YARATMA SANATI

David Fincher’ın görsel dehasına ve dev vizyonuna laf edecek yoktur herhalde. Gerek sinemada, gerekse müzik videolarında özgün estetiğini, karanlık tarzını, incelikli zekasını, derin karakterlerini ve ışık kullanımını ve hissettirdiği yüksek gerilimi gözden kaçırmak, hayran kalmamak mümkün değildir.

Dünya Böyle Öğretmenlerle Daha Eğlenceli Bir Yer Dedirten 12 Öğretmen


Herkesin okul hayatında unutamadığı, öğretmenden çok bir arkadaş gibi gördüğü tatlı ve sevimli bir öğretmeni mutlaka olmuştur.

​1600 iPad Uzunluğunda Şerit Çizgi Roman


Fransız çizer Mariette Ren, sağa kaydırarak okunan 1600 iPad uzunluğundaki mitolojik bir "mobil uygulama-çizgi roman" yarattı.

Taraftar tepkili: Amedspor’un ismi değişmesin, bu Kürtçe’ye tahammülsüzlüktür


Diyarbakırlı yurttaşlar ve taraftar grupları, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kayyımı Cumali Atilla’nın destek için Amedspor isminin değiştirilmesi şartını öne sürmesine tepkili.

Kıyafet seçimlerimiz bedenimizin sağlığını nasıl etkiliyor?


O yüksek bel pantolonu neden almamalıyım? Bir mağazaya giriyorsunuz ve o yüksek bel kot pantolon size adeta göz kırpıyor.

HAYAO MIYAZAKI RESMEN GERİ DÖNDÜ


Gitti-gitmedi-bu sefer kesin gidiyor-yok dur biz daha ölmedik filan derken Hayao Miyazaki’nin emeklilik planlarını kesin olarak askıya aldığı açıklandı!

Zülfü Livaneli: Hukuksuzluğa da adaletsizliğe de referandumda da hayır!


Barış Bloku, Demokrasi için Birlik Platformu, Diyalog Grubu ve Yurttaş Girişimi, ‘Hukuk herkes için’ başlığıyla basın toplantısı düzenledi.

Gıda Fiyatları Ücretleri Aşındırmaya Devam Ediyor: Yoksulluk Sınırı 4.893,74 TL


TÜRK-İŞ tarafından otuz yıldan bu yana her ay düzenli olarak yapılan “açlık ve yoksulluk sınırı” araştırmasına göre, 4 kişilik bir ailenin 'insan onuruna yaraşır bir şekilde' yaşaması için yapması gereken harcama tutarı yılın ilk iki ayında 229 TL artış gösterdi ve bu tutarın 70 TL’si gıda fiyatlarındaki artıştan kaynaklandı.

İngiltere’de ara seçimlerin kazananı iktidar partisi

İngiltere’de dün yapılan ara seçimde iktidar partisi, ana muhalefetin elindeki bir milletvekilliğini aldı.

Konyaspor’dan aciz hareket!

Konyaspor yönetimi, kendi seyircisinin cezalı olduğu maçı rakip Trabzonsporlular da izleyemesin diye maç biletini 900 lira yaptı!

OSCAR ADAYI FİLMLERİN POSTERLERİNİ ÜNLÜ SANATÇILAR TASARLASAYDI


Pop-art’ın mihenk taşı, kiminin favorisi, kiminin yan cebi Andy Warhol’un ölümünün 30. yıl dönümünde, Shutterstock’ın marifetli tasarımcıları her yıl gerçekleştirdikleri Oscar Pop!

WhatsApp Status nedir? Status nasıl kullanılır? Status açma kapatma!


WhatsApp Status nedir? Status uygulaması nasıl açılır nasıl kapatılır? Açma - kapatma ayarları nasıl yapılır?

Instagram’ın carousel özelliğini kullanan ilk şirketlerden birisi Morhipo.com oldu


Geçtiğimiz günlerde sizlere aktardığımız Instagram’ın carousel özelliğine markalar da kayıtsız kalmadı.

Karakter analizi: Hangi karakterler daha uyumlu?


Geçen hafta yayımladığım kişilik analizleri üzerine bu hafta, onlarla eşleşen kişilikleri detaylandıracağım.

Kitap Okuma Konusunda Koca Bir Sıfır Olduğumuzu Gösteren Uluslararası Yayıncılar Birliği Raporu


Kitap okuma alışkanlığı kazanmak hem çok kolay, hem de çok zor. Daha doğrusu, tüm alışkanlıklar gibi onun da, küçük yaşlardayken kazanılması; kazandırılması gerekiyor.


Loading...