All Your Web In One Place.

Everything you want to read - news, your favorite blogs, art and more - in one convenient place designed for you.

Learn more about MultiPLX or signup for personalized experience.


Tasarımda Zihin Haritası’nın Yeri


Zihin haritası, (ing. Mindmapping)kelimeleri ve düşünceleri birbirine bağlamak ve bunları bir anahtar kelime veya düşünce etrafında toplamak için kullanılan bir diyagramdır.

Mariner 4'ün anısına Mars'a 90 bin mesaj ışınlanacak.


Mariner 4NASA, 28 Kasım 1964 tarihinde ateşlenen Mariner 4 görevinin 50'nci yılını kutlamak için Cuma günü Mars'a 90 bin mesaj gönderecek.

'Irklar Değil, Sınıflar Çatışıyor'


ABD'nin Ferguson kentinde geçen ağustos siyah bir genci 12 kurşun sıkarak öldüren polis memuru hakkındaki dava talebinin jüri tarafından reddedilmesinin ardından başlayan olaylar bütün ülkeye yayıldı.

Eski Bakan Bayraktar Komisyon’a ifade verdi

Dört eski Bakan ile ilgili Meclis'te kurulan Soruşturma Komisyonu, Çevre ve Şehircilik eski Bakanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar'ı 'şüpheli' sıfatıyla dinledi.

Pürtelaş 3+1 Bölüm 20: Plaj

Geldik güzide müzikler programı Pürtelaş 3+1‘in 20. bölümüne! Zaman ne hızlı akıp geçiyor değil mi? İlk bölüm, 10.

Apple, plastik kasalı iPhone 5c'yi üretimden kaldırmayı planlıyor


Çok sayıda renk seçeneğine sahip polikarbonat kasalı ilk Apple telefonu olan iPhone 5c, geçen sene satışa sunulmasına rağmen şimdiden gözden düştü.

Apple'ın Piyasa Değeri Zirve Yaptı


Apple, özellikle daha geniş ekranlı yeni iPhone 6 ve iWatch gibi ürünleri piyasaya sürdükten sonra hisse değeri yüzde 50 oranında arttı.

Mimarlar Odası: “AK Saray’daki jakuzinin metresi 3 bin euro”

Mimarlar Odası Ankara Şube yöneticileri, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın 'lüks' olduğunu söyleyerek, konutta bulunan hamam, SPA, buhar odaları ve jakuzilerin birim metre kare maliyetinin 3 bin euro olduğunu iddia etti.

Bakan Canikli: “Zehirli ayakkabılar piyasada”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli 'piyasaya binlerce zehirli ayakkabı sürüldüğü' iddialarını doğrulayarak 'Maalesef bu eşya iç piyasaya satılmış görünüyor, imha edilmesi gereken 33 bin çift ayakkabı var' dedi.

Yayın yasağı başvurusunu komisyon başkanı yaptı

17 Aralık süreciyle bağlantılı olarak dört eski bakan hakkında Meclis'te kurulan Soruşturma Komisyonu'nun çalışmaları konusundaki yayın yasağı başvurusunun, bizzat Komisyon'un Başkanı AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü tarafından yapıldığı ortaya çıktı.

Motorola, Yeni Moto X Reklamında Kişiselleştirmenin Eğlenceli Yönünü Gösteriyor


Motorola, Google’ın satın almasından sonra büyük bir değişime uğradı. Daha katı hatlı tasarımdan, yumuşak, stil ve modaya uygun tasarımlara başladı.

Nükleer Felaketten 28 Yıl Sonra Çernobil Nasıl Gözüküyor?


Yönetmen Danny Cook felaketten sonra terk edilmiş olan Çernobil'e gider ve oradaki durumu kamerasına kaydeder.

Pakistan'daki Günlük Yaşamın Sanılandan Daha Farklı Olduğunu Gösteren 28 Fotoğraf


Batılı ülkelerde yaşayan herhangi bir vatandaşın gözünde Ortadoğu algısı genellikle aynıdır. İçe kapanık bir sosyal hayat, baskıcı din unsurları tarafından kısıtlanmış bir toplum ve savaşlar...

Ethem Sancak: ”Yoğurt yiyiş tarzımız birbirini tutmadı”

Sahibi olduğu Star Medya ile Akşam ve Star gazetelerinin genel yayın yönetmenlerini görevden alan Ethem Sancak, aldığı kararla ilgili 'Yoğurt yiyiş tarzımız birbirini tutmadı' yorumunu yaptı.

İki Sanatçının Sıradışı Aşkı 21 Yıllık Ayrılık Ve…


En güzel şey sevmek. Sanırız bu konuda hepimiz netiz? Eğer netsek bu konuyu bir kez daha, şahane bir örnek ile hatırlamakta hiçbir sakınca yok.

İstanbul’da akbil dönemi kapanıyor

İstanbul'da şehir ulaşımında 1995 yılından bu yana kullanılan akbil (Akıllı Bilet) uygulaması, bu yılın son gününden itibaren geçerliliğini yitirerek yerini İstanbulkart'a bırakıyor.

Sibirya'da Donan Uçağı Yolcular İtti


Sibirya’da frenleri donduğu için hareket edemeyen bir uçağı aşağı inen yolcuları itti. Sıfırın altında 52 derecede itilen uçak pistte yerini aldıktan sonra havalandı.

TÜSİAD Yolsuzluk Anketi: 'Yüzde 46 Yolsuzlukların Devam Edeceğine İnanıyor'


TÜSİAD'ın "İş Dünyası Bakış Açısıyla Türkiye'de Yolsuzluk" anketine göre katılımcıların yüzde 46'sı yolsuzlukların devam edeceğine inanıyor.

AB 315 Milyar Euro'luk Yatırım Planı Açıkladı


Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, 315 milyar Euro'luk bir yatırım planı açıkladı. Juncker, kıta ekonomisini canlandırmak ve milyonlarca kişiye iş imkanı sağlamak istediklerini söyledi.

28 Yıldır Amatör Ligde Mücadele Veren Düzcespor Depresyona Girdi: ''Nereye varıcaz ki böyle... Ne için bu çaba?''


Batı Karadeniz'in şirin şehri Düzce'nin futbol takımı Düzcespor, Bölgesel Amatör Lig ve 3. küme arasında geçip giden yılların ardından varoluş nedenini sorgulama noktasına geldi.


Loading...