All Your Web In One Place.

Everything you want to read - news, your favorite blogs, art and more - in one convenient place designed for you.

Learn more about MultiPLX or signup for personalized experience.


WhatsApp durum gizleme nasıl yapılır


Whatsapp uygulamasında yer alan durum paylaşımlarınızın istediğiniz kişiler tarafında görünmesini veya görünmemesini nasıl yapabileceğinizi yani durum gizleme ayarları haberimizde!

Bir güzelleme: Mardin Masalcılar Buluşması anısına – Beyza Akyüz


Bir hikayeye olayların neresinden tutup başladığınız ve hikayeyi nerede bitirdiğiniz mühim mevzu. Masalcılar hikayeye mutlu bir anda son verdikleri için, masalların her dem mutlu sonla bittiğine inandı ademoğlu, havvakızı.

Lotus Elise Cup 260


Sayısız Lotus modeline bir katılım daha oldu. Elise Cup ailesinin en hafif ve en güçlü seçeneği olan Cup 260, sadece 30 örneğe sahip olacak.

[Oğuz Gidiyor] Yol arkadaşım bisiklet 200 yaşında (9) Bisiklet ve sanat


Geçen hafta pist yarışlarını, açık ve kapalı pistleri anlatmıştım. Bu hafta da yine kapalı alanda gerçekleşen ve Uluslararası Bisiklet Birliği UCI’nin yönetiminde müsabakaları düzenlenen, alışılagelmiş branşların dışında kalan iki bisiklet disiplinini anlatacağım; artistik bisiklet ve cycle-ball (bisikletbol veya bisikletli futbol).

İklim değişikliğinin vurduğu Bangladeş BM yeşil fonlarına erişmekte zorlanıyor


Climate Change News’da Megan Dharby imzası ile yayınlanan haberi Yeşil Gazete gönüllü çevirmeni Yaren Köse’nin çevirisi ile paylaşıyoruz.

Nişan Takılarını Topladıktan Sonra Damadı Beğenmedim Diyerek Ortadan Kaybolan Gelin


Dolandırıcılığın her türlüsünü gördük ama Tahsin Gökhasan’ın başına gelen parasını almanın yanında duygularıyla da oynayan bir dolandırıcı.

Japonya’da yaşam: ulaşım, yemek ve gece hayatı


Japonya, Doğu Asya’nın güzel bir ülkesi. Genellikle burası için karışık bir ülke diyorlar. Ben de Japonya turu yapmayı planlayanlar için rehber olabilecek bir yazı kaleme aldım.

Audi A7 Sportback


Audi'nin büyük modelleri yenilenmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan yeni nesil A8'in ardından şimdi de sıra, daha sportif yapısıyla dikkatleri üzerine çeken A7 Sportback'e geldi.

BİLİM ARASI #5: PEKİ BİZ ŞİMDİ SİMÜLASYONDA MIYIZ?

Her geçen gün daha gerçekçi olan bilgisayar oyunlarına bakınca, insan merak ediyor: Acaba bir gün oyunlarda tüm bilincimizle sanal bir karakter olarak yer alabilir miyiz… Peki… Ya zaten böyle bir oyunun içindeysek?

Tuğrul Eryılmaz’a 15 ay hapis, 6 bin lira para zezası


Özgür Gündem Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği’nden yargılanan gazeteci Tuğrul Eryılmaz 1 yıl 3 ay hapis ve 6 bin TL para cezasına çarptırıldı, hapis cezası ertelendi.

Özakça’ya tahliye, Gülmen’in tutukluluğuna devam kararı


Açlık grevindeki eğitimciler Gülmen ve Özakça ile ihraç edilen öğretmen Karadağ’ın yargılandığı davanın bugünkü duruşmasında, Özakça tahliye edildi.

Chrome Uzaktan Masaüstü özelliği sayesinde büyük kolaylık geliyor!


Chrome Uzaktan Masaüstü ile bilgisayarınıza erişim kolaylığı sağlıyor. Teknoloji devi Chrome, kullanıcısına büyük bir kolaylık sağlayarak uzaktan erişim özelliği getiriyor.

Başbakan Yıldırım: Siber güvenliği milli güvenliğe entegre etmeliyiz


Başbakan Yıldırım siber güvenlik hakkında açıklamada bulundu. Başbakan Yıldırım siber güvenliği, milli güvenliğe entegre etmenin en temel hedef olduğunu söyledi.

Son Dakika! Ortalık iyice karışıyor! “3 başkan anlaştı, istifa etmeme kararı aldı”

CNN Türk canlı yayınında konuşan Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, istifası istenen Ankara, Bursa ve Balıkesir Belediye başkanlarının aralarında anlaştığını ve istifa etmeyeceklerini iddia etti.

DANNY BOYLE SİNEMASI 12 DAKİKADA KARŞINIZDA!


Kariyerine bir çok büyük film ve ödül sığdıran Danny Boyle’un sinemasının can alıcı noktalarını 12 dakikaya sığdıran bir videoyla Boyle’un zihnine giriyoruz.

DJ’LİK ÖYLE KOLAY DEĞİLMİŞ DEDİRTEN BELGESEL GELDİ


“Abi bi tuşa basıyosun çalıyosun, ne var yani!” deyip gerçekten öyle olduğunu sananlara cevap Why We DJ – Slaves To The Rhythm isimli belgeselden geldi.

 WhatsApp canlı konum paylaşma nasıl yapılır


WhatsApp uygulamasına yeni bir özellik eklendi. WhatsApp kullanıcıları mevcut konumlarını artık canlı olarak harita üzerinden paylaşabilecekler.

TFF’den Beşiktaş, Fenerbahçe ve İzmirlileri kızdıran liste

TFF, 2024 Avrupa Şampiyonası ev sahipliği adaylığı için şehirleri ve statları açıkladı. Statlar arasında Vodafone Park’a yer verilmedi.

TILDA SWINTON VE JIM JARMUSCH YENİ FİLMDE BİR ARAYA GELİYOR


Tilda Swinton en çok kiminle bir araya geldiğinde mutlu oluyoruz? Tabii ki Jim Jarmusch’la! Geçmişte Broken Flowers, The Limits Of Control ve Only Lovers Left Alive gibi filmlerde birlikte çalışan ikiliyi bir kere daha aynı filmde görebilirmişiz!

Sabahları uyanır uyanmaz ılık su içmenin mucizevi faydaları


Hepimizin sabah rutinleri birbirinden farklı. Kimi kalkar kalkmaz bir kahve ararken, kimi çay olmadan kendine gelemiyor, kimi de bir bardak soğuk suyla içini ferahlatma ihtiyacı duyuyor.


Loading...