All Your Web In One Place.

Everything you want to read - news, your favorite blogs, art and more - in one convenient place designed for you.

Learn more about MultiPLX or signup for personalized experience.


Apollo 11 Mürettebatında Dünyanın En Büyük Yalnızlığını Yaşamış Astronot Michael Collins


Hepimiz yalnız kaldığımız anlarda dünyadaki en ağır yalnızlığı kendimizin yaşadığını düşünürüz ancak inanın bizim en ağır yalnızlığımız bile bu adamın yaşadığı yalnızlığın yanından bile geçemez.

Kaliteli Bir Cinsel Yaşam İçin Kadınlara Özel 10 Az Bulunacak İpucu


Kadınların, sürekli erkeklerin ne istediğine odaklı düşünmekten vazgeçerek, cinselliklerini kendi zevk ve isteklerine göre yönlendirmeleri aslında erkekler açısından da olumlu bir davranış, çünkü böylelikle karşılarında daha çekici, arzulanır, yaratıcı kadınlar bulacakları aşikar.

Çekingen partnerinizi tantrik sekse nasıl ikna edersiniz?


Tantrik seks uzunca bir süre erişilmesi güç bir zihin seviyesi olarak algılandı, seks gibi oldukça fiziksel görünen bir şeyle bağdaştırılamadı.

Akmar Pasajı’nın En Renkli Simalarından Olan Bir Güzel İnsan: Allah’a Şükür Blues Metin


Blues müziği çok sevdiği için ilk önce Blues Metin, her hali hatrı sorulduğunda “Allah’a şükür” dediği için de “Allah’a Şükür Blues Metin” diye anılan, Kadıköylülerin iyi bildiği mekanlardan biri olan ve yıllarca önünde plak, kaset sattığı Akmar Pasajı’nın en renkli simalarından; zamanında ünü İstanbul dışına taşmış ve dönemin neredeyse bütün sanatçılarının en az bir kere çayını içip tavsiyesini aldığı güzel insan… İşte bugün bile, onu tanıyanların, ismini duyunca istemsizce tebessüm ettiği Allah’a Şükür Blues Metin’in sizin de yüzünüzde tebessüme sebebiyet verecek hikayesi.

Aşırı soğuklar şelaleyi dondurdu

Van’da kar yağışının ardından oluşan soğuk havanın etkisiyle Muradiye Şelalesi kısmen dondu. Yazın coşkulu akan suyu ile ayrı bir güzellik yaşatan şelale, kışın buzla kaplanıp Pamukkale’deki travertenleri andıran görüntüsüyle görenleri hayran bırakıyor.

David Bowie’nin Elinden Çıkan Birbirinden Muhteşem 16 Resim Çalışması


David Bowie tüm zamanların en başarılı müzisyenlerinden birisi olarak biliniyor. Fakat müzisyen kimliğinin ardında da muhteşem bir ressam kimliği bulunduruyor.

Sinemanin Doğuşundan Sessiz Sinemaya Doğru Zaman Yolculuğu


Varlığını optik bilimlere borçlu olan sinema orta kesim insanların bir rahatlama, kendilerine vakit ayırma şansı tanıdı.

Yaşam Kalitenizi Arttıracak Basit Ama Etkili 15 Öneri


Her yeni bir yılda kendimiz ve hayatımızla ilgili bir şeyler öğreniyoruz. Hatta yıl bile olmasına gerek yok, ufak bir an ile bile aydınlanabiliyoruz.

Mevzu Bahis Rock’n’Roll Olduğunda Sizi Uzman Gösterecek Bilgiler


Bu yazıda, rock’n’roll’un tarihsel altyapısını, hangi koşullarda oluştuğunu, teknik anlamda jazz ve blues müzikten nasıl evrildiğini, sinema ile sıkı bağlantısı sayesinde bir kuşağa nasıl yön verdiğini bulacaksınız.

TARİHİN İLK PLAK CD’Sİ JUSTICE’TEN


Yeni Justice albümü Woman, ilk albüm Cross’un parıltısından hayli uzak bir kayıt. Ancak Gaspard Augé ve Xavier de Rosnay’in üçüncü albümü, yepyeni bir formatı hayata geçirmek üzere.

Güney Kore Devlet Başkanına yetki şoku

Güney Kore Devlet Başkanı Park’ın yetkileri geçici olarak Başbakan Hwang Kyo-ahn’a devredildi. Güney Kore’de parlamento, Devlet Başkanı Park Geun-hye’nin hakkında, eski dostu Choi Soon-sil’in, resmi görevi bulunmamasına rağmen önemli devlet işlerine müdahil olmasına göz yumduğu ve yolsuzluğa karıştığı gerekçesiyle soruşturma açılmasına karar verdi.

Sivil Toplum Kuruluşlarına Özel Yılbaşı Kartları


Uzmanlık alanı sivil toplum kuruluşları için kaynak, kapasite ve iletişim geliştirme olan Pikan Ajans, 2017 için bu kuruluşlara özel yılbaşı kartları hazırladı.

Halka açık alanları balonlarıyla renklendiren sanatçı Charles Petillion

Charles Petillion, çağdaş sanatla fotoğrafçılığı birleştiren yetenekli ve başarılı bir sanatçı. Petillion’un en özgün eserleri ise, halka açık çeşitli alanlarda farklı boyutlardaki balonlarla yaptığı enstalasyonları fotoğraflamasıyla ortaya çıkıyor.

Liderlik kabiliyetinizi göstermenin 8 yolu

İnsanın liderlik kabiliyetini göstermesi için şirket patronu olmasına ya da herhangi bir işte ‘patron’ unvanına sahip olmasına gerek kalmayabilir.

RYAN GOSLING JIMMY KIMMEL’IN DA AYAĞINI YERDEN KESTİ


Heyecanla beklenen yeni Damien Chazelle müzikal filmi La La Land’da Emma Stone’un canlandırdığı genç aktris Mia’ya aşık caz piyanisti Sebastian’ı canlandıracak Ryan Gosling, dans etmeyi bir güzel öğrenmiş ki programına konuk olduğu Jimmy Kimmel’a da vals yapmayı öğretiyor.

35. Grafik Tasarım Ödülleri'nin Kazanan İşleri


1978'de Grafikerler Meslek Kuruluşu ismiyle kurulan Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu, reklam ajansları ve tasarım stüdyolarının yaratıcı kadrolarındaki grafik tasarımcılardan akademisyenler ve öğrencilere uzanan üye zenginliğiyle grafik tasarım alanında çalışmalar yürütüyor.

27 YIL SONRA TEKRAR VİZYONA GİRECEK GOODFELLAS’TAN İLK FRAGMAN


Gelmiş geçmiş en iyi gangster filmleri kategorisinde ilk üçe oynayan, Martin Scorsese deyince bilmeyeni bile bildiren film Goodfellas, 27 yıl sonra tekrar sinemalara geliyor!

‘Konu çocuklar olunca bazı boşanmalar açık ara farkla diğerlerinden daha iyi.’


Türkiye’de 2001 yılında TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) tarafından kaydedilmiş 91.994 adet boşanmaya rastlanırken bu sayının 2015 yılında 131.830’a ulaştığını görüyoruz.

Bir Filmden Diğerine Koşturan, Çeşnili Müziğin Tadını Çıkaran 9 Seçenekli İstanbul Etkinlik Rehberi


İstanbul etkinlik trafiği, sene sonu yaklaştıkça duruluyormuş gibi görünse de; içi dolu gösterimler, gişe filmleri ve Avrupa’nın çeşitli yerlerinden sahnelerimize akın eden leziz müzisyenlerin köşe kapmaca oynayacağı bir hafta var önümüzde.

73 yaşında 8. kez baba oldu

İngiliz rock müzik grubu Rolling Stones’un ana vokalisti Mick Jagger, 73 yaşında 8. kez baba oldu. Jagger’ın menajeri, sanatçının kız arkadaşı Melanie Hamrick’ten bir oğlunun dünyaya geldiğini ve bebekle annenin durumunun iyi olduğunu duyurdu.


Loading...