All Your Web In One Place.

Everything you want to read - news, your favorite blogs, art and more - in one convenient place designed for you.

Learn more about MultiPLX or signup for personalized experience.


Kumluca yanıyor! 5 itfaiye eri alevlerin arasından kurtarıldı

Antalya’nın Kumluca ilçesinde dün akşam kontrol altına alındıktan sonra sabah saatlerinde yeniden etkili olmaya başlayan orman yangınına havadan ve karadan müdahaleler sürüyor.

Yine Nurcan Taylan yine utandıran haber!

Nurcan Taylan’ın 2008’de incelemeye alınan biyolojik pasaportu 8 yıl sonra yine pozitif çıktı. 1999’da doping yaptığı tespit edilen ve 17 yıldır Türkiye şampiyonalarına katılamayan Nurcan, 26 Ekim 2011’de bu kez uluslararası alanda dopingli çıkmış ve 4 yıl ceza almıştı.

Spielberg’den Farklı Bir Vietnam Filmi


Yakında BFG ile karşımıza çıkacak olan Steven Spielberg’ten bir haber de farklı bir proje için geldi.

Son dönemin Yeşil Kitapları


Kıyı Kuşları Kıyı kuşları Charadriiformes takımına mensup 14 aile ve 222 tür için kullanılan genel bir terimdir.

Gorilden değerli mi? – Çağdaş Dedeoğlu


Geçtiğimiz ay, ABD’nin Ohio Eyaleti, Cincinnati Hayvanat Bahçesi’nde, kafesine düşen bir çocuğa zarar verebileceği gerekçesiyle Harambe adındaki 17 yaşındaki goril, hayvanat bahçesi görevlileri tarafından vurularak öldürüldü.

Hasankeyf bir bütün olarak yaşatılmalı – Akgün İlhan


Hasankeyf’e varmadan önce ilk göze çarpan anıttır Zeynel Bey Türbesi. Anadolu’da bu türbenin başka bir örneği yoktur.

[Manzum Serzenişler]Ayrılık


Niyet etmenin güzelliği hepimize kalsın… Siz sanatla ve barışla kalın… (c) Kwese Sports Ayrılık Bir düğüm ki, çözülüyor artık… Tutkun değil suskun, dökülüyor… Bir kap ki aldığından çok veriyor delik büyüyor!

Şiirin ‘Zarif’ Şairi: Cahit Zarifoğlu’ndan 20 Alıntı


Abdurrahman Cahit Zarifoğlu. 1 Temmuz 1940 Ankara doğumlu. Çocukluğu Siverek, Maraş ve Ankara’da geçti. Yüksek öğrenimini  İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. 1962 yılında ‘Açı’ dergisini çıkardı.

Chiang Mai’de yeni yıl–“Keşke yalnız bunun için sevseydim” seyahat etmeyi!-Hülya Tosun


Yollardayken bazen, bir gündür tanıdığım insanlar yoldaş hatta aile oluyor bana. “Keşke yalnız bunun için sevseydim” seyahat etmeyi!

1 Milyon Britanyalı İkinci Bir Referandum İstiyor


Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği’nden ayrılmasının tekrar oylanacağı ikinci bir referandum talebiyle hazırlanan dilekçeye 1 milyondan fazla kişi imza attı.

[Yeşil Mutfak Denemeleri] -Cheesecake – Sevin Turan Bettscheider


Geldik benim meşhur cheesecake tarifime. Yeşil Ev’den de hatırlayanlar olacaktır muhtemelen:) İçinde beyaz çikolata var ama tatlıyı çok ağır hale getirmiyor.

Kuşlar, orman, ben: Türkiye’de doğa ve insan konularının yakın tarihinde tanıklıklar 2- İlk Azizlerim


Malumunuz ismim Güneşin, soyadım Aydemir. Üstüne, baharın başlangıç gününde doğmuşum. Eh benim doğa ile ilgilenmemem zaten mümkün değil.

Yeni Tasarıyla Yurt Dışındaki Varlıklar Vergisiz ve Denetimsiz Getirilebilecek


Dördüncü 'Varlık Barışı' tasarısına göre, yurt dışındaki parasını Türkiye’ye getirenler bir kuruş vergi ödemeyecek.

3. mevki


NationalTurk yorumcusu Müslüm Gülhan’ın bu haftaki “3. mevki” başlıklı yazısı; Milli Takımı, alınan paraların tartışması bir yana bırakarak ki tartışılması da lazım, Türkiye Futbol seviyesini tartışmaya açmak sanırım daha yararlı olacak.

İtalya-İspanya maçını Çakır yönetecek

EURO 2016’da İspanya ile İtalya arasında oynanacak son 16 turu maçını Cüneyt Çakır yönetecek. Fransa’da düzenlenen 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2016) İtalya ile İspanya arasında oynanacak son 16 turu maçını hakem Cüneyt Çakır yönetecek.

Yarım asır sonra Küba kahvesi içebilecekler!

ABD’nin Küba ambargosu nedeniyle yıllardır Küba ürünlerine ulaşamayan ABD vatandaşları sonunda Küba kahvesinin tadına bakabilecek.

iOS 10 ile WhatsApp değişime gidiyor


WhatsApp uygulamasında yeni özellikler çıkacak. iOS 10 ile WhatsApp değişime gidiyor. WhatsApp en son sürümünde ne gibi yenilikler olacak?

Tığa, şişe dokunmadan kendi kiliminizi yapmanın sırrı


Kendi kilimini kendi elleriyle yapmak isteyenler buraya gelsin, çünkü gerçekten ellerinizle kilim yapmanızı sağlayan bir yöntemimiz var.

Referandum Sonuçlandı, İngilizler Google’a Sordu: 'AB Nedir?'


İngiltere vatandaşları, perşembe günü ülkelerinin daha fazla üyesi olmamasına karar verdikleri Avrupa Birliği’nin ne olduğunu ‘iş işten geçtikten sonra’ öğrenmeye karar verdi.

Londra bağımsızlık için imza topluyor

İngiltere’de AB referandumunda yaklaşık yüzde 60 oranında birlikte kalma yönünde oy kullanılan başkent Londra’nın bağımsızlık ilan etmesi için imza kampanyası başlatıldı.


Loading...