All Your Web In One Place.

Everything you want to read - news, your favorite blogs, art and more - in one convenient place designed for you.

Learn more about MultiPLX or signup for personalized experience.


Rahatlıkla Harikalar Ülkesine Açılabilecek 26 Kapı


Açıldığı yerin arkasında ne olduğunu önemsiz olan, kendi başına sanat eseri olarak sunulabilecek, dünyanın çeşitli yerlerinden en güzel kapılar günlük “gözünüz gönlünüz açılsın” dozunuzu tamamlamak için listelendi.

Ben bir teröristin çocuğuyum. Barışı, işte böyle seçtim.


Dogma ve nefretle büyütülürseniz, başka bir yolu seçebilir misiniz? Zak Ebrahim babası 1993′teki Dünya Ticaret Örgütü bombalaması’na yardım ettiğinde sadece yedi yaşındaydı.

Seth Rogen ve Ben Schwartz’lı yeni komedi filmini Adam McKay yönetecek

Gary Sanchez Productions, Point Grey Pictures ve Good Universe ortaklığında çekilecek filmi Ben Schwartz yazacak, Adam McKay yönetecek ve başrolünde Seth Rogen oynayacak.

Alarga’dan yeni EP

Ankaralı indie-pop grubu Alarga, 2. EP’leri Inside Out’ı geçtiğimiz hafta Soundcloud üzerinden yayınladı. Bu sene kurulan ve Ankara’da verdikleri ilk konserleriyle dikkatleri üzerine çekmeye başlayan grup; Çağın Kırca, Cansu Turgut, Ozan Özgül, Can Sürmen ve Hakan Karaaslan’dan oluşuyor.

“Men, Women and Children”dan yeni fragman


Teknolojik yeniliklerle birlikte bambaşka bir boyuta taşınan insan ilişkilerini ve teknolojinin kişilerin benliği üzerindeki etkisi konu alan Men, Women and Children’dan yeni bir fragman yayınlandı.

Flying Lotus’tan bir single daha!

Geçtiğimiz günlerde “pek bilmedikleriniz” serimizde yer verdiğimiz Flying Lotus’un 7 Ekim’de yayınlanacak yeni albümü You’re Dead!

Penguen - Günün Karikatürü


26. Kristal Elma Açıkhava Dalında Ödül Kazananlar [Kristal Elma 2014]


Hızlı Tüketim C-Section - Coca-Cola - Görünmez Coca-Cola Makinesi - Bronz Ogilvy-Mather - Sprite - Sprite Refresher - Gümüş Lowe İstanbul - OMO - Peri Masalları - Kubağa Prens - Kristal TBWA\İstanbul - Vichy - Güneşlenen Outdoor - Kristal Dayanıklı Tüketim TBWA\İstanbul - Aygaz Otogaz - Doğa Dostu L

Game Changers: Entrepreneurs Who Create Magic in Their Industries [Kristal Elma 2014]


***SPOILER ALERT*** "Girişimde bulunalım mı, bulunmayalım mı?" diye düşünenler! Bunun net bir cevabını veremiyoruz; ama Alemşah'ın da dediği gibi "büyük resme bakınca fırsatları daha yakından görürsünüz." Game Changers oturumunu yazmadan önce "girişimci" kelimesinin TDK'da tam karşılığına baktım.

Saçsız/Without Hair


Devlet korumasında kalan çocuklar müthiş bir alt kültür oluşturur. Dayanışır, birbirinin en iyi dostudur.

26. Kristal Elma Film Dalında Ödül Kazananlar [Kristal Elma 2014]


Gıda Happy People Project - Sütaş - Labne "İşte Öyle Bir Şey" (Piyes) - Bronz Happy People Project - Sütaş - Ramazan Bayramı Filmi "Feraye Hanım" - Gümüş Çikolata, Şekerleme, Çerez - Finalist yok.

Assange'den Google'a Ağır Suçlama


Wikileaks'in kurucusu Julian Assange, Google'ın ulusal istihbarat kuruluşları ile kullanıcıların kişisel bilgileri paylaştığını iddia etti Wikileaks'in kurucusu Julian Assange, Google'ın ulusal istihbarat kuruluşları ile kullanıcıların kişisel bilgileri paylaştığını ileri sürdü.

Hollande: 'IŞİD'e Karadan Müdahalede Yok'


Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Irak hükümetinin talebi üzerine Irak'ta IŞİD'e karşı hava harekâtına destek vereceğini ancak karadan müdahale olmayacağını söyledi.

IŞİD’den kaçan binlerce mülteci Türkiye sınırında

İç savaşın sürdüğü Suriye’de radikal İslamcı terör örgütü IŞİD kontrolündeki Telabyad ile PYD kontrolündeki Kobani arasında bulunan Türkiye sınırındaki köylerde çatışmaların yeniden başlaması üzerine korkuya kapılan Suriyeliler, sınır hattına geliyor.

TRT sanatçısı cinayete kurban gitti

Türkiye’de önü alınamayan kadın cinayetlerine bir yenisi daha eklendi. Bu kez kurban TRT’de çalışan bir ses sanatçısı oldu.

Making Magic Happen [Kristal Elma 2014]


Sinema dalında “En İyi Görsel Efekt Oscar’lı” Gravity, The Golden Compass gibi işlerini sayabileceğimiz, reklam alanında da Cannes Lions, Clios gibi ödüller kazanmış, dünyaca ünlü görsel efekt stüdyosu Framestore'un Entegre Reklamcılık Başkanı Jon Collins, Kristal Elma'nın bugünkü konuklarından biriydi.

Apple iOS 8 ilk gün kullanım oranı


Yüz milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan iOS platformu, geçen sene büyük bir ustalıkls yürütülen yeniden dizayn ediliş süreci ile gücüne güç katmıştı.

Evrim Teorisi’nin Kıvılcımı: 17 Maddede Galapagos Adaları


Evrim Teorisi’nden dolayı adını sıkça duyduğunuz, bin bir çeşit canlı türünün yaşadığı bu adalar hakkında pek çoğumuzun bilgisi “Darwin evrimin temellerini Galapagos Adaları’nda attı” cümlesinden öteye geçmez.

26. Kristal Elma Basın Dalında Ödül Kazananlar [Kristal Elma 2014]


Gıda Lowe İstanbul - Calve - Acımasız Acı -  Bronz Çikolata, Şekerleme, Çerez - Finalist yok. İçecekler  Medina Turgul DDB - Lipton- Aşçı- Gümüş Kozmetik ve Kişisel Bakım Lowe İstanbul - Closeup - Disturbing Pig - Bronz TBWA\İstanbul - Vichy - "Şaşırtıcı Etki" - Bronz Ev Bakım ve Temizlik Ürünleri Grey İstanbul - Fairy - Dağ - Bronz TBWA\İstanbul - Esemmat - Son Yemek / Peynir - Gümüş Young & Rubicam - Uzay Kimya - Yeni / Sandalye - Gümüş Lowe İstanbul - OMO -  Peri Masalları / Alice Harikalar Diyarında - Kristal Otomotiv Ürünleri Happy People Project - Lassa Tyres - Örgü Beyaz - Bronz TBWA\İstanbul - Aygaz Otogaz - Daha fazla Yok - Hayatımın Kadını - Gümüş Medina Tugrul DDB - Continental - Joachim Löw - Kristal TBWA\İstanbul - Aygaz Otogaz - Doğa Dostu LPG - Ayı - Kristal Otomotiv Alice BBDO - Smart - Smart'a Her Yer Park - Bronz Leo Burnette İstanbul - FİAT - 3 Teket AWD İlanı - Ofis * Gümüş Young&Rubicam - OPEL- Drawer - Gümüş Leo Burnette İstanbul - Jeep - Jeep-Beep - Kristal Ev Araç ve Gereçleri Ogilvy&Mather - Philips - Ninja Doğrayıcı - Bronz Concept - Vestel V - Press Buharlı Ütü - Polo Yaka - Bronz Raineri - Profilo - Profilo Hızlı Soğutma - İlişki - Gümüş Young&Rubicam - Arçelik - Arçelik Kendi Kendine Temizleyenler - Tavuk - Kristal Yapı ve Yapı Malzemeleri TBWA\İstanbul - Artema - Artema Damlatmaz - Alışveriş - Bronz Dekorasyon TBWA\İstanbul - IKEA - Kolay Montaj - Sehpa - Kristal Elektronik Concept - Vestel Desibel Kulaklık - Beethoven - Bronz TBWA\İstanbul - Beko - Babywatch/Volkan - Gümüş Moda ve Aksesuar - Finalist yok.

Trabzonspor Ukrayna temsilcisiyle karşılaşıyor

Trabzonspor UEFA Avrupa Ligi’nde deplasmanda Ukrayna’nın Metalist Kharkiv takımıyla karşılaşıyor. Trabzonspor Constant’ın kafa golüyle 25′inci dakikada 1-0 öne geçti.


Loading...