All Your Web In One Place.

Everything you want to read - news, your favorite blogs, art and more - in one convenient place designed for you.

Learn more about MultiPLX or signup for personalized experience.


Amanda Knox Cinayetten Suçsuz Bulundu


Öğrenci değişim programıyla gittiği İtalya’da İngiliz ev arkadaşını öldürmekle suçlanan ABD’li Amanda Knox ve erkek arkadaşı Temyiz Mahkemesi’nde beraat etti.

Suudiler Yemen'deki Yabancı Diplomatları Tahliye Ediyor


Cumhurbaşkanı Hadi'nin çağrısına uyarak Yemen'de Husi karşıtı operasyon başlatan Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyon, operasyonun ikinci gecesinde de başkent Sana'yı vurmaya devam etti.

Uçağı Düşüren Pilot Yapacaklarını Kız Arkadaşına İma Etmiş


Olay gününü de kapsayan ‘hasta raporu’nu şirkete teslim etmediği ve hastalığını herkesten gizlediği ortaya çıkan 27 yaşındaki yardımcı pilot Andreas Lubitz, kendisiyle birlikte 150 kişinin canına mâl olan korkunç eylemi, eski kız arkadaşına ima etmiş.

Danıştay: Aile hekimleri nöbet tutamaz


Danıştay, Gaziantep İdare Mahkemesi’nin aile hekimi Refik Baysal’ın Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesi’nde kaymakamlık yazısıyla adli tabiplik hizmeti ve nöbet tutmasının ‘Kamu yararı’ olduğu gerekçesiyle uygun bulduğu kararı davacı lehine bozup, uygulamayı mevzuata aykırı buldu.

Modern Combat 5: Blackout'u Ücretsiz İndirin!


Mobil cihazlar için geliştirdiği kaliteli oyunlarla iOS ve Android'in en popüler oyun geliştiricilerinden Gameloft'un sevilen savaş oyunu Modern Combat, son serisiyle FPS savaş oyunlarını sevenlerin gözdesi olmuştu.

Pendik’te öğrencilere kep ve cübbe yasağı


İstanbul Pendik’te İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm özel ve devlet okullarına gönderilen yazı ile mezuniyet törenlerinde kep ve cüppe giyilmesi yasaklandı.

Gazeteciye hakaret eden Vali Tuna’ya para cezası


Ali İsmail Korkmaz davası hakkındaki haberleri nedeniyle gazeteci İsmail Saymaz’a “Oğlum İsmail” başlıklı bir e-mail göndererek, “adi” ve “şerefsiz” diyen Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, 2.000 TL manevi tazminat ödemeye mahkum edildi.

HTC One M9'u Kırılana Kadar Yere Düşürdüler!


Mobil Dünya Kongresinin gözde akıllı telefonlarından HTC One M9'un tanıtılmasının ardından Qualcomm'un Snapdragon 810 işlemcisiyle yaşadığı ısınma problemini uzun uğraşlar sonrasında bir yazılım güncellemesiyle gidermeyi başaran HTC, şimdi bir başka teste tabi tutuluyor.

Yardımcı pilot, yapacaklarını kız arkadaşına ima etmiş


Olay gününü de kapsayan ‘hasta raporu’nu şirkete teslim etmediği ve hastalığını herkesten gizlediği ortaya çıkan 27 yaşındaki yardımcı pilot Andreas Lubitz, kendisiyle birlikte 150 kişinin canına mâl olan korkunç eylemi, eski kız arkadaşına ima etmiş.

Renk körlüğünü çözen gözlükle Sosyal Medya’da #olanbitenler

Sosyal Medya’da #olanbitenler bu hafta ABD’den Japonya’ya dünya genelinde ilgi çeken haberlerle hazırlanmış video ile karşınızda.

ABD’den iç güvenlik paketi yorumu


Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) dün kabul edilen iç güvenlik paketi için, ABD’den ‘özgürlüklere getirilen engeller, demokratik toplumları güçlendirmez, daha da zayıflatır” yorumu geldi.

Şili’de sel felaketi


Şili’nin kuzeyinde aşırı yağış sonucu meydana gelen selde en az 7 kişi hayatını kaybetti. Atacama Çölü’nün bulunduğu bölgede son 80 yılın en kötü sel felaketi meydana geldi. Sel nedeniyle elektrik verilemeyen bölgenin yolları ulaşıma kapandı.

Russell Crowe “Son Umut” için İspanya’da


Russell Crowe, yönetmenliğini ve başrolünü üstlendiği, Çanakkale Savaşı’nı konu alan “Son Umut” adlı filminin tanıtımı için İspanya’nın başkenti Madrid’e gitti.

Kayıtlı kütüphane okuru sayısı Türkiye’de 1 milyon, Fransa’da 11,3 milyon


Kültür Sanat Sen, Kütüphaneler Haftası’nda Türkiye’de okurların durumunu rakamlarla ortaya koydu. Avrupa ortalamasının altındaki Türkiye’de halk kütüphanelerinde kayıtlı kullanıcı sayısı 1 milyon.

ABD’li ajanlar, uyuşturucu kartellerinin seks partilerine katılmış


Amerikan Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi ajanlarının, uyuşturucu kartelleri tarafından finanse edilen seks partilerine katıldığı ortaya çıktı.

Akame Ga Kill – Tanıtım


Bir süredir anime tanıtımı yazamıyordum. Bu sefer size 2014 yazında başlayan ve çok konuşulan bir animeyi tanıtmak istedim.

Akdeniz’de 5,1 büyüklüğünde deprem


Akdeniz’de Oniki Adalar açıklarında Richter Ölçeğine göre, 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, saat 01.34’te Akdeniz Oniki Adalar açıklarında 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

İsrail Filistin'e Ödeme Yapacak


İsrail 3 aydır dondurduğu vergi geliri ödemelerine tekrar başlıyor. İsrail işgal altındaki topraklarda topladığı vergiyi zaman zaman Filistin'e ödemeyi askıya alıyor.

Davutoğlu: Başkanlık sistemi seçim beyannamemizde olacak


Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Türkiye’deki sistem parlamenter sistem değil, maalesef vesayet altında ‘parlamenterimsi’ görünen bir sistem.

Türkiye, AİHM kararlarını uygulamayan ülkeler sıralamasında ikinci


Avrupa insan hakları sisteminin en önemli unsurlarından biri olan AİHM tarafından alınan yaklaşık 11 bin karar uygulama bekliyor.


Loading...