All Your Web In One Place.

Everything you want to read - news, your favorite blogs, art and more - in one convenient place designed for you.

Learn more about MultiPLX or signup for personalized experience.


Tüm Dünyadan Yaşarken Huzur Bulacağınız Araç Trafiğine Kapalı 12 Cennet


İstanbul gibi metropol bir şehirde yaşayıp da trafikten, araçların egzozundan bıkmayan var mı? İkinci hayat hevesiyle şehir dışına çıktığınızda da durum pek farklı değil.

Ağlayan Çayır – Theodoros Angelopoulos


Ağlayan Çayır; Yönetmenliğinin 35. yılında Theo Angelopoulos’un bu 12. filmi, 20. yüzyılın başlarında göç etmek zorunda kalan Yunanlara adanmış.

Her İnsan Kendi Makatından Sorumludur


HER  İNSAN  KENDİ  MAKATINDAN  SORUMLUDUR Son zamanlarda, yorgunluktan yatağımda sızıp kaldığım gecelerin çoğunda, Allah’ın emirlerinden ayrılıp homoseksüelliği seçen Sodom, Gomora ve Pompeili günahkârların cehennem alevleri arasından yankılanan canhıraş çığlıkları ile uyanıyorum.

Tomorrowland’den Yeni Fragman Yayınlandı

Ratatouille, İnanılmaz Aile ve Yukarı Bak gibi animasyonlardan hatırlayacağınız Brad Bird’ün yönetimini üstlendiği film, bir mucidin yolculuğunu ve bu yolculukta ona eşlik eden Casey’nin hikâyesini beyazperdeye taşıyor.

The Free State of Jones’tan Yeni Kareler


Sivil Savaş sırasında Missisipili bir grup çiftçinin Amerika Konfedere Devletleri’ne başkaldırısının anlatıldığı filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Gary Ross üstleniyor Başrolde ise en son Interstellar’da izlediğimiz Matthew McConaughey’yi görüyoruz.

“Yazamama Psikolojisi”ni yenmenin yolları


Günümüzde yazı bir terapi metodu olarak da kullanılmaktadır. Yazan kişilerin psikolojik anlamda son derece rahatladıklarını gösteren araştırmalar ve bilimsel bulgular mevcuttur.

Kurt Cobain: Montage of Heck belgeselinin ilk fragmanı

Kurt Cobain’in ilk gençliğini yaşadığı Aberdeen’den itibaren yaşamının son yıllarına kadar yaptığı müziği ve Nirvana’daki macerasını anlatan belgeselden ilk fragman yayınlandı.

Niçin Savaş? Einstein’dan Freud’a mektup


Ben barış için mücadele etmek istiyorum. İnsan savaş hizmetini reddetmediği sürece hiçbir şeyin savaşları ortadan kaldırması mümkün olmayacaktır.

19. Afife Tiyatro Ödülleri sahiplerini buldu


19. Afife Tiyatro Ödülleri Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. İBB Şehir Tiyatroları’nın ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ adlı oyununun ‘en iyi oyun’ ve ‘en iyi yönetmen’ ödüllerini aldığı törende, ödül alanların tam listesi şöyle: Yılın En Başarılı Prodüksiyonu: Bir Yaz Gecesi Rüyası (İBB Şehir Tiyatroları) Yılın En Başarılı Yönetmeni: Alexandar Popovski (Bir Yaz Gecesi Rüyası, İBB Şehir Tiyatroları) Yılın En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncusu: Yavuz Şeker – Bir Yaz Gecesi Rüyası Yılın En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncusu: Tomris İncer – Kral (Soytarım) Lear Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Aslı Yılmaz – Tesir Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Tuğrul Tülek – İki Kişilik Yaz (Dot) Yılın En Başarılı Genç Kuşak Sanatçısı: Edip Tepeli Yılın En Başarılı Giysi Tasarımı: Candan Seda Balaban – Kral (Soytarım) Lear Yılın En Başarılı Sahne Tasarımı: Sven Jonke (Bir Yaz Gecesi Rüyası) Yılın En Başarılı Işık Tasarımı: Yakup Çartık (Hamlet Makinesi ve Hayvan Çiftliği) Yılın En Başarılı Sahne Müziği: Orhan Enes Kuzu (Paşa Paşa Tiyatro Yahut Ahmet Vefik Paşa) Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü: Prof.

Google’ın Kuantum Bilgisayarı: D-Wave


Google ve NASA'nın geliştirdiği kuantum bilgisayarı neler yapabilir?

NSU cinayetleri örgütün logosuna göre mi işlendi?


Almanya’da 2000-2007 yılları arasında 8’i Türk 9 göçmen kökenli kişiyi katleden NSU çetesi tarafından işlenen cinayetlerin belirli bir plana göre işlendiği iddia edildi.

“Türkiye’de bu kadar popüler olduğumu bilmiyordum”


TEB BNP Paribas İstanbul Açık Erkekler Tenis Turnuvası’nın bir numaralı seri başı Roger Federer, Türkiye’de tenisin ve kendisinin bu kadar popüler olduğunu bilmediğini söyledi.

Danimarka’dan Suriyeli sığınmacılara gönderilen yardıma AFAD izin vermedi


Danimarka’nın Frusö belediyesi Meclis Üyesi Celal Kılıç, Suriyeli mülteciler için toplanan yardımları taşıdığını belirttiği TIR’ın Türkiye’ye girişine izin verilmeyişi sonrası, TIR’ın Danimarka’ya döndüğünü ve TIR’a Kızıl Haç’ın talip olduğunu söyledi.

Türkiye’den Vatikan’a zeytin dalı


Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım, ‘soykırım’ tabirini kullanan ve Türkiye’nin teki gösterdiği Papa Francesco’yu ve Vatikan delegasyonunu, Expo 2015’teki Türkiye pavyonuna davet etti.

İtalyan Buluntu Filmleri: Buluntuda Kaybolmak


Deneysel sinemanın bir alt türü olarak kabul edilen Buluntu Film [Found Footage], sanatçının gerçekleştirdiği proje için daha önceden çekilmiş bir film ya da video parçasını temel alarak yeni bir şey üretmesine dayanmaktadır.

Fitzgerald’dan Hayat Tavsiyeleri


F. Scott Fitzgerald’i çoğunuz tanırsınız, Muhteşem Gatsby, Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi gibi çok bilinen ve filme de uyarlanan romanların yazarıdır kendisi.

PRIZMA SCREENING #3: Daina O. Pusić


  Eylül 2014’de açılan sinematik proje mekanı PRIZMASPACE, senelik programı dahilindeki yönetmen sergilerinin üçüncüsü ‘PRIZMA SCREENING #3’ kapsamında, 2013 yılında ‘Elephants’ filmi ile Croation Film Days’de Jelena Rajković ödülünü kazanarak Hırvatistan’ın en iyi genç yönetmeni seçilen Daina O.

2012’de yaşanan 74.871 iş kazası, 1 yılda yüzde 291 artarak 191.389 oldu


2013 yılında iş cinayetinden ölümlerde 2012’ye göre yüzde 83, iş kazalarında ise yüzde 291 artış yaşandı.

Victor Frankenstein’dan İlk Görüntüler


  Mary Shelly’nin efsane romanı Frankenstein 100 yıl boyunca Hollywood’un ilgisini çekti ve çekmeye devam ediyor.

Wild (2014)


Cheryl (Reese Witherspoon) annesinin ölümüyle hayatını bir türlü toparlayamamış ve tutması gereken yası tamamlayamamıştır.


Loading...