All Your Web In One Place.

Everything you want to read - news, your favorite blogs, art and more - in one convenient place designed for you.

Learn more about MultiPLX or signup for personalized experience.


Emoji’lerin Mucidi Chad Mureta’nın Üzgün Suratla Başlayıp Gülen Suratla Biten Hikayesi


Chad Mureta, akıllı telefonlardaki emoji uygulamasının mucidi. Ancak sandığımız kadar teknolojiyle ilgili biri değil.

Gezegen-Oluşum Diskindeki Gizemli Dalgalar


Yakın yıldızın etrafındaki benzersiz yapılar ESO’nun Çok Büyük Teleskopu ve NASA/ESA Hubble Uzay Teleskopu ile alınan görüntüleri inceleyen gökbilimciler yakın bir yıldızın etrafındaki tozlu disk içerisinde şimdiye kadar görülmemiş yapılar keşfetti.

TEST ULAN


9 Ekim’de Sinemalarda!


Tehlikeli Yürüyüş / The Walk (2015) Yönetmen: Robert Zemeckis Senaryo: Robert Zemeckis, Christopher Browne Oyuncular: Joseph Gordon-Levitt, Ben Kingsley, Charlotte Le Bon, James Badge Dale, Ben Schwartz Tür: Dram, Biyografi, Süre: 123 dakika Ülke: ABD 1974’de Fransız ip cambazı Philippe Petit hayatının en tehlikeli gösterisini yapmak üzeredir.

Yosunun Yaptığı Fotosentezden Elektrik Elde Edildi!


Kanada’da bulunan Concordia Üniversitesi’nde yürütülen bir çalışmada, yosunların yaptığı fotosentezden ve solunumdan elektrik elde edildi.

Filistin'de Öfke Dinmiyor


Batı Şeria’da yaşanan büyük protestoların ardından İsrail güvenlik güçleri, Filistinlilerin evlerine baskın düzenledi.

Filmekimi 2015 İzlenimleri- Yaklaşan Karanlık: The Witch


Biraz karanlık, biraz gizem, biraz tarih ve sıkı bir gerilim… XVII. yüzyıl İngiltere’sinin ideolojik, politik ve dinî hareketlilikler yaşayan puslu havasına dönelim.

Sadece Game of Thrones Hayranlarına Özel 8 Cadılar Bayramı Kostümü Önerisi


Cadılar Bayramı geliyor. Yabancı memleketlerde trick or treat nidalarıyla kutlanacak, en abuk kim giyinecek heyecanlarının hüküm süreceği Cadılar Bayramı’na şimdiden hazırlanmak isteyen Game of Thrones hayranları için bir sürprizimiz var.

Mühendis ve doktorlar, mahkeme kararına rağmen facia ocağına giremedi


Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.’ye ait Eynez Ocağı’nda yaşanan maden faciasıyla ilgili rapor hazırlamak üzere bölgede incelemelerde bulunmak isteyen TMMOB ve TTB heyetine; Ankara 12.

Mülteciler, Avrupa İçin Suriye'deki Mallarını Satıyor


Ürdün'deki Suriyeli mültecilerin ülkelerine geri dönüp, oradaki mallarını sattıkları ve bu parayla Avupa'ya geçmeye çalıştığı belirtiliyor. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), Ağustos'ta Ürdün'deki yaklaşık 4 bin Suriyeli mültecinin ülkelerine geri döndüğünü açıkladı.

Tarihin Derinliklerinden Enteresan Fotoğraflar


Fotoğraf albümü diye bir terim var değil mi? Şu adı albüm olan ama ele bile değmeyen elden ele gezdirilip fotoğraf kokusu alamadığımız albümler.

KCK Eş Başkanı Hozat: 1 Kasım için tarihi bir tutum takınacağız


KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Bese Hozat, HDP’nin 1 Kasım’da ikinci kez zafer elde edeceğini söyleyerek, KCK’nın, “HDP’nin 1 Kasım’daki büyük zaferine daha fazla katkı sunmak için tekrardan tarihi bir tutum takınacağını” söyledi.

KİMSELERE SÖZ VERMEYİN: GUSGUS


Back to the Future’daki DeLorean’a biniyoruz ve zaman devreleri sapıtıyor, Flux Capacitor deseniz; yıllık izinde… Bahtımıza düşeni kabulleniyor ve 2015 yerine 1995’e doğru gidiyoruz.

Cinsellik Eğitimini Yanlış Zamanda Yanlış Kişilerden Alan 10 Çocuk


Çocuklar…doğa….hayvanlar…cinsellik…eğitim. Evet, kim çocuğuna gözü gibi bakmaz ki ? Onu giydirmek, yedirmek, en güzel şekilde eğitimini sağlamak ister.

Sarkozy’nin ‘’kara kutusu’’ yargılanıyor


Paris savcısı, eski bakan Gueant için 30 ay tecilli hapis ve 75 bin avro para cezası talep etti. Fransa’nın eski cumhurbaşkanlarından Nicolas Sarkozy’nin ‘’kara kutusu’’ olarak bilinen eski içişleri bakanı Claude Gueant’ın yolsuzlukla yargılandığı davada 30 ay tecilli hapis cezasına çarptırılması istendi.

BİNLERCE MİNİK OBJEYLE YARATILMIŞ PORTRELER


Londralı sanatçı Joe Black, küçük küçük objeleri bir araya getirerek, ünlü isimlerin portrelerini yaratıyor.

Makyaj Yapan Kadınlarla Yapmayanları Ayıran Şey Ne?


Makyaj konusu bayanlar arasında her zaman konuşulan ve dikkat çeken konular arasındadır. Son zamanlarda makyaj videolarının da artmasıyla bazı kozmetik markalarının daha öne çıkması ve fiyatları oldukça konuşuluyor.

Savcının Ahmet Hakan itirazı reddedildi


Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’a saldırı olayında gözaltına alınan 7 kişi, Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Mehmet Şenay Baygın tarafından ifadeleri alındıktan sonra, tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilmişti.

Otomotiv üretimi ilk 9 ayda yüzde 17 arttı


Otomotiv sanayinde toplam üretim Ocak-Eylül döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17 artışla 974.000 adede yükseldi.Otomotiv sanayi Derneği’nin (OSD) verilerine göre, aynı dönemde otomobil üretimi ise yüzde 7 artışla 566.000 adet düzeyine çıktı.

İstiklal’de kadına şiddet uygulayan adama meydan dayağı


Saat 04.00… Yer İstiklal Caddesi.. Önceki gün yolu buradan geçen bir kişinin kamerasına yansıyan görüntüde genç bir adam yerdeki kadını önce kaldırıyor, sonra sürüklemeye başlıyor.


Loading...