All Your Web In One Place.

Everything you want to read - news, your favorite blogs, art and more - in one convenient place designed for you.

Learn more about MultiPLX or signup for personalized experience.


01-02 Ağustos Tarihlerinde Airfest 2015 Etkinliği


Havacılığa meraklı herkesi güzel bir etkinlik bekliyor bu iki gün boyunca. Airfest 2015 etkinliği, Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği tarafından, 01-02 Ağustos 2015 tarihlerinde Büyükçekmece Kültür Park alanında ücretsiz olarak gerçekleşecektir.

Mavi Ay Nedir?


Mavi ay nedir?

Ali Ata Bak: “Huzurlarınızda, Küçük İskender!” [Video]

Bu hafta, bizi inanılmaz heyecanlandıran bir konuğumuz var. Biz henüz biberonla sorunlarımızı çözememişken o şiir yazıyordu.

Yeşilliklerdeki sağlığı tehdit edebilecek unsurlardan nasıl kurtulabiliriz ?


Yeşilliklerdeki ; patojen mikroorganizmaları, yetiştirilmesinden arta kalmış tarım ilaçları, toprak kalıntıları gibi vücudumuzda yer etmesini istemediğimiz etkenleri uzaklaştırmak, vereceği vitaminden çok, zarar vermesini engellemek gerekir.

Erdoğan ailesinin bilgilerine erişen istihbaratçılara ‘FETÖ’ suçlaması


Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosunca hazırlanan iddianame, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi. İddianamede, “emniyet ve asayişi sağlamak üzere ülke genelinde herkese ait istihbarat bilgilerinin bulunduğu ‘DEVA (Detaylı Veri Analizi) 1-2′ programıyla, Erdoğan ve ailesinin kişisel bilgilerini sorguladıkları ve ele geçirdikleri” iddiasıyla 10 polis hakkında daha önce ‘kişisel verileri hukuka aykırı ele geçirmek’ suçundan dava açıldığı hatırlatıldı.

İyi ki Bizde Yoklar Dediğimiz Dünyadan 16 Enteresan Batıl İnanç


Batıl inançların, günlük hayatı oldukça fazla etkilediğini elden ele bıçak verirken, gece sakız çiğnerken ya da terliklerimiz ters döndüğünde aldığımız tepkilerden tanık olmuşuzdur.

9 Adımda İşitme Engelliler İçin Engelleri Nasıl Kaldırırız?


17. Sağırlar Federasyonu bu sene İstanbul’da toplanıyor. Sokağa çıktığınızda her yerde işaret diliyle konuşan insanlar görmeniz çok olası.

YPG’lilerin cenazelerinin sınırda bekletilmesi protesto edildi


Suriye’nin Rojava bölgesinde IŞİD’e karşı girdikleri çatışmalarda ölen 6 YPG’linin cenazesinin Türkiye’ye getirilmesi için ailelerinin yaptığı başvurular sonuçsuz kaldı.

Rus Fotoğrafçılardan Nefes Kesen Kuş Bakışı Fotoğraflar


Kendilerine “Airpano” ismini veren bir grup yıllar önce bir fotoğrafçılık topluluğu kurdu. Topluluk o kadar büyüdü ki pek çok ülkeden farklı insanların katılımı oldu.

Fethiyeli İngilizler, hastaneye gastroskopi cihazı bağışladı


İngiltere’nin farklı kentlerinde her yıl 1 milyona yakın insanın katılımıyla düzenlenen ‘Race for Life’ etkinliğinin benzeri, 12 Nisan’da Fethiye’de yapıldı.

Pis Kokan ve Hastalık Yayan Kurbağalıdere’nin Artık Bir Zahmet Islah Edilmesi İçin 10 Geçerli Sebep


Kadıköy’ün en uzun deresi Kurbağalıdere şu an içler acısı durumda. Bir zamanlar insanların çevresinde piknikler yaptığı, kurbağaların zıplayıp hopladığı Kurbağalıdere yanlış yapılaşma ve eksik alt yapı yüzünden kokudan durulmayan, etrafa mikrop ve hastalık saçan bir hale dönüştü.

Foo Fighters’ın Neden 3 Okka Sağlamlığa Sahip Bir Rock Grubu Olduğuna Dair 11 Kanıt


Düşünün ki grubunuzun beyni ölüyor, grup dağılıyor; adamın eşi de size müsaade etmiyor ki siz devam edin Nirvana adı altında.

CHP’li vekil, Davutoğlu’na; “Olağanüstü hal mi var?” diye sordu


Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yazılı olarak yanıtlaması istemiyle TBMM’ye soru önergesi veren Milletvekili Bayır şunları sordu; “Son yaşanan terör olayları nedeniye ülkemizde biz milletvekilleri ve vatandaşlarımızın bilmediği bir olağanüstü hal durumu söz konusu mudur?

Eski Maliye Bakanı'nın Gömleği, Yunanistan Parlamentosu'nda Olay Oldu


Görevdeyken AB yetkilileriyle yaptığı pazarlıklarda sert bir şekilde ülkesini savunmasıyla ünlenen Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varufakis bu kez parlamentoda giydiği gömlek ile olay oldu.

It’s Time For Blue Moon


All flat Blue Moon icon, poster.

Before We Go; Kaptan Amerika’nın İlk Yönetmenlik Denemesi


Çoğumuz onu Kaptan Amerika olarak tanıyor, fakat Chris Evans yeni filmi Before We Go ile yönetmenlikteki becerilerini sergilerken farklı türden bir kahramana dönüşüyor.

Anlaşılması İçin En Az iki kere İzlenmesi Gereken 11 Film


Film hakkında hiçbir şey bilmeden filme git. Filmi izleyip şaşır. Filmi izlemiş birileriyle tartış,film hakkındaki yazıları oku, düşün.

Benicio Del Toro, Star Wars’un Yeni Kötü Adamı Mı?


Star Wars yeni serisinin ilk filmi Star Wars: The Force Awakens’ın vizyona girmesine beş ay kala, Serinin bir sonraki filmi Star Wars: Episode VIII’in kast çalışmalarına başlandı bile.

Mavi Ay 2015: Bu gece ay gerçekten mavi olacak mı?

Mavi Ay bu gece gökyüzünü onurlandıracak yine de tam dolunay olması yarın sabahı bulacak. Fakat Qy gerçekten mavi olmayacak.

Yeni Dikilen Rumelihisarı Mescidinden Kalkacak Cenaze: Rumeli Hisarı Açıkhava Tiyatrosu

En kötü şey oldu alıştık artık. AKM’nin çürütülmesine, Taksim Sahnesi’nin yıkılmasına, Tarık Zafer Tunaya’nın nikah salonu olmasına, Muammer Karaca Tiyatrosu’nun, Alkazar, Yeni Melek, Elhamra’nın unutulup gitmesine, Sinepop’nun sessizce kapısına kilit vurmasına alıştık.


Loading...