All Your Web In One Place.

Everything you want to read - news, your favorite blogs, art and more - in one convenient place designed for you.

Learn more about MultiPLX or signup for personalized experience.


TAME IMPALA’DAN GÖZLERE BAYRAM: THE LESS I KNOW THE BETTER


Dinledikçe çok çok daha güzelleşen ve yılın albümleri listemizde zirveye yakın yerini garantileyen Tame Impala – Currents, The Less I Know Better videosu ile bir kez daha gündemimize yerleşiyor.

Rus Milliyetçisi Jirinovski: 'İstanbul'a Atom Bombası Atalım'


TSK'nın Türk hava sahasını ihlal ettiği gerekçesiyle Rus savaş uçağını düşürmesinin ardından Türkiye-Rusya ilişkilerini değerlendiren Rusya’nın aşırı milliyetçi Liberal Demokrat Partisi lideri Vladimir Jirinovski, "İstanbul Boğazı'na atom bombası atmayı" önerdi.

CHP’li Hakverdi, Türkeş’e MİT TIR’larını sordu: Size neden dava açılmadı?


Türkeş’in, AKP’ye katılmadan önce, “Vallahi ve billahi o silahlar Türkmenlere gitmiyordu” şeklindeki sözlerini hatırlatan Hakverdi; “Can Dündar ve Erdem Gül’ün haberini yaptığı için tutuklandığı TIR’larda ne taşınıyordu?

Twitter'da #Özürdilerizrusya Etiketi Trend Oldu


Suriye sınırında düşürülen Rus jeti için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin özür dilenmesi gerektiğini söylerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Asıl özür dilemesi gereken Rusya" diyor.

Tam da Şu Anda Eve Stoklamalık 8 Sıcak Şey


Her şey Rus uçağını düşürmemizle ve Putin reyizi sinirlendirmemizle başladı. Putin çıktı “Terör işbirlikçileri tarafından sırtımızdan bıçaklandık, bunun sonuçlarını ağır ödeyecekler” dedi.

Dündar ve Gül, hapishaneden seslendi: Cezayı bir ödül kabul ediyoruz


Dündar ve Gül’ün mektuplarını CHP’ İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, Twitter hesabından yayınladı. Dündar ve Gül’ün yazdığı mektuplar şöyle: Can Dündar’ın mektubu “Gazeteci meslektaşlarıma, gazetecilik, hele Türkiye’de, zor viraj… Riskleri, tehlikeleri var.

ETHA editörü İsminaz Ergün gözaltına alındı


bianet’in haberine göre, aralarında sendika temsilcilerinin de olduğu gazeteci heyetiyle birlikte Silvan’a giden İsminaz Ergün, inceleme gezisindeki izlenimleri “Kürt halkı onurlu barış istiyor” başlığıyla Atılım’da yayınlayanmıştı.

Şimdi de soL Haber’e MİT TIR’ları davası


Cumhuriyet tarafından yayımlanan Adana’da durdurulan MİT TIR’larının içinde silah ve mühimmat bulunduğunu ortaya koyan haber ve görüntülerine yayın yasağı getirilmesini hukuksuz ilan ederek haberi yayımlayan soL hakkında da “gizliliği ihlal” suçlamasıyla dava açıldı.

Homeopati Ne Kadar Masum?


Bilimsel çalışmalar homeopatik tedavilerin etkisizliği ortaya koymuş olsa da, bugün saygın bir kurumunda, Ege Üniversite'sinde, rektörlüğün de teşvikiyle 3 gün sürecek olan homeopati kongresi düzenleniyor.

“Medya özgürlüğü, milli ve manevi değerlere hakaret hakkı olarak algılanmıştır”


Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun’un, ‘Temel İslam Bilimleri’ alanında fahri doktora unvanı verdiği Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına, sempozyumun Türkiye’nin kanayan yarası olan bu konuyu aydınlatmasını dileyerek başladı.

5 Dolara Bilgisayar Sahibi Olmak İster Misiniz?


Küçük bilgisayar üretmesiyle tanınan Raspberry Vakfı, bu sefer de kredi kartı büyüklüğündeki bilgisayarını tanıttı.

Yeni Başlayanlar İçin İstanbul Metrosu 101: Sık Görmeye Alışmanız Gereken 9 Tip


Bütün toplu taşımadan şiddetle tiksinenlerin bile kullanmaktan çekinmediği İstanbul metrosu, dikkatle incelendiğinde adeta bir cast ajansı gibidir.

Putin, ABD liderliğindeki Koalisyon’u da uyardı: Tekrarlanırsa…


Putin, burada yaptığı açıklamada, IŞİD’e karşı mücadele eden ABD liderliğindeki Koalisyon’la işbirliğini sürdüreceklerini açıkladı. Ancak Putin, bu işbirliğinin “Türkiye’nin Rus uçağını düşürmesi gibi olayların tekrarlanması durumunda tehlikeye gireceğini” söyledi.

“BU AKŞAM NE YAPSAM?” SORUSUNUN CEVABI: PHONIQUE


Bir Cuma Gecesi Ateşi programında daha sizlerle birlikteyiz. Hafta sonunun başlama vuruşu yapan bu kutlu günde, mesai saatleri aktıkça aklımıza bir deli soru büyük harflerle yerleşiyor.

Askeri ilişkileri adım adım donduran Rusya, ateşeleri geri çekmeyi düşünüyor


Rus medyasına göre; Duma Savunma Komitesi Başkanı Amiral Vladimir Komoyedov, Karadeniz Donanma İş Birliği Görev Grubu içindeki Karadeniz Filosu’nun ortaklığının askıya alacağını açıkladı.

SORDUK SORUŞTURDUK: MODE XL


Hip Hop’la önce yer altını fetheden, sonrasında ise sınırı gök yüzüne taşıyan grup Mode XL, yıllar içerisinde ülkemizin en önemli Hip Hop oluşumlarından biri haline geldi.

Suriyeli bakan: Erdoğan Rus uçağını oğlunun petrol işi bozuluyor diye düşürdü


RIA Novosti’ye konuşan Suriye Enformasyon Bakanı Umran el-Zubi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Rusya’nın uçağını düşürmesinin sebebinin “oğlunun petrol işinin bozulması” olduğunu belirtti.

Günümüz toplumunda yabancılaşma sorunu


  Yabancılaşma bir kavram olarak toplum ve bireyin hayatında çok önemli bir kavramdır. Bu nedenle şimdiye dek birçok düşünür, filozof bu sorun ile ilgili düşünmüş ve yazmışlardır.

Halay’dan Caz’a Gotik’ten Elektronika’ya Kombo Yaptıran 9 Seçenekli İstanbul Etkinlik Rehberi


Müzikal alanda deneysel ortaklıkların, görsel alanda ise çeşitliliğin tavan yaptığı bir haftaya giriyoruz.

Bilardoya 6 yıl ara veren Semih Saygıner yeniden şampiyon


Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası’nın üçüncü etap müsabakaları Kayseri’deki Erciyes Kardan Adam Tesisleri’nde yapıldı.


Loading...