All Your Web In One Place.

Everything you want to read - news, your favorite blogs, art and more - in one convenient place designed for you.

Learn more about MultiPLX or signup for personalized experience.


Lion Filminden Patel, Mara ve Kidman’lı Fragman


Oyuncu kadrosunda Dev Patel, David Wenham, Rooney Mara  ve Nicole Kidman‘ın yer aldığı, yönetmenliği Garth Davis’e ait olan Lion filminin fragmanı izleyiciyle buluştu.

Diyarbakır Havalimanı’na roketatarlı saldırı!


Olayda hayatını kaybeden ya da yaralanan olmadı! Diyarbakır Havalimanı’ndaki polis kontrol noktasına roketli saldırı düzenlendi.

Delorean Motor Şirketi 2017’de yeni bir araba çıkarıyor


Geleceğe Dönüş film üçlüsündeki rolü ile meşhur olan DMC yani Delorean Motor Company 1981 ile 1983 yılları arasında 8500 kadar araba üretmiş, ardından da kurucusu John DeLorean’ın FBI tarafından uyuşturucu kaçakçılığı ile tutuklanması ile üretime ara vermişti.

THE AVALANCHES’TAN BULUNDUĞU YERİ PARTİYE ÇEVİREN MIX


N’aber, nasılsın? Biz iki aydır The Avalanches – Wildflower övüyoruz, övdürtüyoruz. Yılın albümü listelerine ve dağlara ismini yazmaya hazırlanıyoruz.

Halep'te Varil Bombalı Saldırı: 20 Ölü


Suriye ordusuna ait bir helikopterin Halep'te muhaliflerin kontrolündeki Bab Neyrab semtinde taziye çadırına düzenlediği varil bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre 20 kişi hayatını kaybetti, 30 kişi yaralandı.

Cerablus'ta 1 Asker Yaralandı


TSK'nın Suriye’de başlattığı 'Fırat Kalkanı' harekâtının dördüncü gününde, atılan roketin Türk tankına isabet etmesi sonucu ilk belirlemelere göre 1 asker yaralandı.

İsviçre 'İşi Büyüttü': Sürücüsüz Otobüsler Test Ediliyor


Sürücüsüz araçlara ilişkin yeni yatırım ve uygulamalar birbirini izlerken önemli bir deneme de İsviçre'den geldi. İsviçre Posta Taşıma Araçları Anonim Şirketi, İsvire'nin Sitte kentinde sürücüsüz otobüsleri test etmeye başladı.

Özgür İrade Var mı?


Batı toplumlarında bireysellik ön planda tutulur; en sosyal toplumlarda bile bireysel başarı, kişinin özgürlüğü, kendini gerçekleştirmesi üzerine kurulmuş bir düzen vardır.

İtalya'daki Depremde Bilanço Ağırlaşıyor


İtalya'nın orta kesiminde meydana gelen depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 290'a yükseldi.

First Girl I Loved’dan İlk Fragman Geldi


Genç yönetmen Kerem Sanga’nın Sundance Film Festivali’nde NEXT Seyirci Ödülü’nü kazanan filmi First Girl I Loved‘dan ilk fragman yayımlandı.

CHP liderinden video teşekkürü

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisi için video hazırlayan Twitter kullanıcısına teşekkür etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisi için video hazırlayan Osman Doğan adlı Twitter kullanıcısına teşekkür etti.

İklim Değişikliğine karşı savaştaki Dünya – Bill McKibben


15 Ağustos’ta New Republic’de yayınlanan Bill McKibben‘in yazısını Yeşil Gazete ekibinden Ali Serdar Gültekin‘in çevirisi ile paylaşıyoruz  ** “İklim değişimi tarafından saldırı altındayız – ve tek umudumuz İkinci Dünya Savaşında yaptığımızı gibi harekete geçmek.” BILL MCKIBBEN İlüstrasyonlar Andrew Colin Beck Kuzey Amerika’da bu yaz yıkıcı bir saldırı sürmekte.

Orada Bir Köy Var Uzakta: Gaia Ekoköyü Arjantin – Hande Ertınas Çankaya


İstikamet Gaia Ekoköyü Aşağıdaki linkteki toplama albümü Gaia günleri boyunca dinledim. Buyurun yazıyı okurken sizlere eşlik etsin Güney Amerika’nın enfes sesli kadın müzisyenleri huzurlarınızda Sabah 7:30, B metrosu Fedarico Lacroze durağının karşısındaki pizzacıda buluşma kararı alıyoruz.

Cebi boş, gönlü hoş bir gezgin: Oğuz Tan – Ercüment Gürçay


Sekiz, on yıl kadar önce popüler kültürün bir dönem cilalayıp, baş tacı ettiği ve sonra hızla tükettiği Robin Sharma mahlaslı bilge bir adam (!

Tayland’da adını bilmediğim köye yolculuk – Hülya Tosun


Rehberimiz Nawee, tam da söylediği gibi sabahın köründe geldi pikapıyla. İki günlük bir yürüyüş için anlaştık, gece de onun köyünde kalacağız.

Desalinasyon susuz kentlere çare mi? – Akgün İlhan


Şiddetlenen iklim değişikliği ve büyüyen su kriziyle birlikte su varlıkları kirleniyor ve temiz suya erişim kısıtlanıyor.

[Yeşil Mutfak Denemeleri] Havuç Yeşilliğinden Pesto Sos – Sevin Turan Bettscheider


Merhabalar herkese, Yine küçük bir aradan sonra geri geldim. Başka bir ülkeye taşındığımdan beri , daha önce hiç tatmadığım birçok yeni sebzeyle tanıştım.

[Manzum Serzenişler] Sahisizce


kırk kere olursa gelir diyorum yine de şom ağzıma yenik düşüyorum… sanatla ve barışla kalın. Sahisizce Demir oyuncakları ölümün; ekranda mı, arka mahallede mi sahiciydi?

12 Eylül’den Gezi’ye bir adsız kahraman: Ruhu Terbiyesiz Adam


Roman kahramanlarının düşünce dünyasında nasıl doğduğu, nasıl kişilik kazandığı sorusu belki de edebiyatın en temel tartışma konularından biri.

Gece Yarısı Sokakta Tek Başına Bir Kız: Erkekler için Gerilim, Kadınlar için Devranın Dönüşü


İran’da çirkin, sessiz, kimsesiz bir şehir: Bad City. Şehir var elbet, binalar da var ya, dünyanın neresine düşer tam olarak, hatta İran’ın neresine; hangi iklimdedir, hangi ağaçlar görülür sokaklarında, hangi meyveler yetişir su bulunca, belli değil.1 Şehir cansız, beton kaplıdır, sahne hep siyah beyaz; sanki renklendirilse de ara renklerle içi okşayacak bir şey çıkmayacak.


Loading...